הסוד של המשקפיים

You are currently viewing הסוד של המשקפיים

מאחורי כל זוג משקפיים יפים עומדות עדשות שעושות את כל ההבדל. למה זה חשוב ואיך תדעו להבדיל בין סוגי העדשות השונים? המדריך המלא לפניכם

כמרכיבי משקפיים, בטוח יצא לכם להתלבט לא פעם בין דגם של מותג כזה לאחר, כאשר רק שם הפירמה עושה כבר חשק להוציא יותר. אבל, האם פעם טרחתם לבדוק האם יש באותו המותג יותר מעוד מסגרת יפה?

 

במציאות, ההבדלים בין מסגרות המשקפיים הן זניחים יחסית, לעומת ההבדלים בין עדשות הראייה. בשוק מוצעים כיום מגוון גדול של סוגי עדשות משקפיים בטווחי מחירים שונים ואולם, בניגוד למסגרת בה המחיר מושפע פעמים רבות רק משם המותג, לעדשות המשקפיים חשיבות מכרעת על איכות הראייה והמראה.

כדי שתבטיחו את הטוב ביותר לעיניים שלכם, המומחים של הלפרין עשו עבורכם סדר בסוגי עדשות המשקפיים השונים, איכותו של כל סוג והצורך עליו הוא יענה בדרך הטובה ביותר.


עניין של מיקוד

ישנן בשוק שתי קבוצות עיקריות של עדשות למשקפיים: עדשות חד מוקדיות ועדשות רב מוקדיות. את העדשות מייצרים ממגוון רחב של חומרים עם דחיסות ושבירת אור שונה, כאשר עובי העדשה משתנה בהתאם לפרמטרים כמו גודל מסגרת המשקפיים, צורת המסגרת של המשקפיים, סוג העדשה, המרחק בין העיניים, ובהתאם למרשם הנקבע לאחר בדיקת אופטומטריסט.

עדשות חד מוקדיות כוללות מספר אחד בלבד והן מיועדות לקריאה, לטווח בינוני או לראייה למרחק. עדשות רב מוקדיות נותנות מענה ליותר מטווח ראייה אחד, דרך אחת מבין 3 אפשרויות:

  • ביפוקל – עדשות המספקות ראייה איכותית וברורה לטווחי הראייה רחוק וקרוב בלבד, ללא טווח ביניים. עדשות אלה נחשבות יחסית למיושנות והן מאופיינות בחלק תחתון בולט שנועד לקריאה, מה שמקנה להן מראה מגושם יחסית ולא אסתטי בהשוואה לחלופות הקיימות בשוק.
  • אופיס – עדשות המספקות ראייה ברורה לטווח ראייה של עד כ-4 מטרים – קרוב וביניים בלבד. הן נחשבות לפתרון טוב לעבודה במשרד ומציעות מראה אסתטי ונעים.
  • מולטיפוקל – עדשות מולטיפוקל הן הפתרון המתקדם והמתוחכם ביותר מבין העדשות הרב-מוקדיות, כאשר הן מספקות ראייה איכותית וברורה לשלושה טווחים – קרוב, ביניים ורחוק, במראה אסתטי. את עדשות המולטיפוקל יש להתאים אישית לעין ולצרכי הראייה, לאחר אבחון מקצועי על ידי אופטומטריסט.

 

האותיות הקטנות

כאמור, יש מגוון רחב של סוגי עדשות בשוק:

עדשות חד מוקדיות, למשל, מיוצרות מפלסטיק או זכוכית (רגיל או פלינט), כעדשות מדף (המוכנות מראש) או עדשות ייצור (שהוכנו במיוחד עבורכם בהתאמה אישית ועל פי הזמנה). כל עדשה מגיעה בעובי אחר ובעלת הבדלים באיכות הראייה, הסינון וההתאמה למספר. יש עדשות חד מוקדיות המתאימות למי שברשותו משקפי ראייה עם מספר מינוס, עדשות אחרות מתאימות לפלוס וחלקן מתאימות למינוס ולפלוס יחד.


גם עדשות מולטיפוקל ניתן למצוא במגוון איכויות ובמחירים משתנים, בהתאם ליצרן ולאיכות. יתרונן הגדול של עדשות אלו הוא שהן כוללות יותר ממוקד ראייה אחד, מה שחוסך את הצורך באחזקת שני זוגות משקפיים – אחד לקריאה ואחד לטווח רחוק, כאשר אפשר לשלבן גם במשקפי שמש. הצורך עליו הן עונות הופך אותן למתאימות בעיקר לגילאי 40 ומעלה, או לסובלים מבעיות ראייה שונות.


סוג נוסף של עדשות ראייה הוא עדשות המולטיפוקל ASAHI, הנמכרות בבלעדיות באופטיקה הלפרין. עדשות אלו עשויות מטכנולוגיה מתקדמת, שמעניקה את העדשה הטובה והאסתטית ביותר, המנצלת טווח ראייה רחב, נוח וצלול אף יותר מחברותיה לקטגוריה. גם כאן יש כמובן צורך בהתאמה אישית, בעזרת אופטומטריסט מומחה. 


זכרו, בסופו של יום, הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את עדשות המשקפיים למסגרת שאהבתם, באותה המידה כמו לצרכים היום-יומיים שלכם. מוזמנים להיעזר במומחים של הלפרין, הנמצאים בכל אחד מסניפי הרשת – להתאמה אישית מלאה של עדשות מתקדמות ואיכותיות, במחירים נוחים, לכל זוג משקפיים הקיימים בשוק.

 

 

המידע האמור מוגש כשירות לציבור ולא מהווה המלצה לטיפול או תחליף לייעוץ רפואי.