ברחבי העולם, מסתובבים להם מיליוני אנשים המרכיבים משקפיים, יש כאלו אשר חייבים משקפיים בשל לקות ראייה, יש כאלו שנזקקים לעזרה רק בקריאה ויש גם כאלו הרואים במשקפיים אקססורי כאשר למעשה אין להם כל צורך במשקפיים. דגמי המשקפיים הקיימים כה רבים וההיצע הוא כה מגוון ונרחב, לעיתים יבלה אדם שעות על גבי שעות בחיפוש אחר מסגרת המשקפיים המתאימה לו ביותר ומשום מה, יקל ראש דווקא בבחירת העדשות – שהן החלק הכי חשוב במשקפיים. עבור כל אלו, בחרנו להכין מדריך קצר על הדרך הנכונה לבחור את עדשות המשקפיים.

עדשות בהתאם ללקות

במידה ואתם סובלים מלקות ראייה, ואין זה משנה באיזו רמה, עליכם לבחור את העדשות בהתאם לאותה לקות, להלן סקירת סוגי העדשות המתאימות לכל לקות;

  • מרחקי ראייה – מספרי פלוס: מתאים לרחוקי הראיה ואלו הרואים טוב מרחוק מבלי להרכיב משקפיים.
  • קוצר ראייה – מספרי מינוס: עבור אלו הסובלים מקוצר ראייה ויכולים לראות טוב מקרוב גם ללא משקפיים.
  • צילינידר – למי מאיתנו אשר זקוק למתקן תמונה שאינה ממוקדת (בין אם מדובר על ראייה מקרוב או למרחק) עדשות הצילינדר הן הפתרון הנכון.
  • קריאה – ככל שאנו מתבגרים וחוצים את גיל 40, הראייה שלנו מדרדרת ואנו עלולים להזדקק למשקפיים עבור קריאה בלבד.
  • מולטיפוקל – עדשות אלו מיועדות למי מאיתנו הסובל מבעיות ראייה מקריאה ועד מרחק, יבחר בעדשות אלו המתקנות את הל ליקויי הראיה.
  • ביפוקל – אנשים אשר סובלים מבעיות מיקוד קרוב ורחוק ובעלי נתונים שונים, הן למרחק והן לקריאה, ראוי ויבחרו בעדשות אלו המשלבות את הפתרון הכפול לשתי הבעיות.

הטיפים שלנו לבחירת עדשות

אנשים רבים סובלים מבעיות שונות בעקבות התדרדרות הראייה שלהם, יש כאלו אשר בסך הכל זקוקים להקלה במאמצי העיניים שלהם, בעקבות צפייה מרובה במסכים, ולהם יש פתרון מושלם בתצורת עדשות נגד עייפות (אנטי – פטיג). עדשות אלו יקלו על העין המתאמצת כאשר היא צופה במסכים השונים. כמו כן, אנשים אשר חצו את גיל 40 ולא מצליחים לקרוא כמו קודם אך אין להם צורך בהרכבת משקפיים קבועה, ראוי ויבחרו עדשות המתאימות לקריאה במיוחד וזאת על מנת שלא לפתח תלות במשקפיים שלא לצורך. למי מאיתנו, המבלה מספר שעות מול מחשב באופן קבוע, עדשות האינטרוויו יצליחו להעניק שדה ראייה רחב יותר וזה יקל וישמור על הראייה.

לסיכום, בחירת משקפיים באופן כללי ועדשות בפרט, היא תהליך אשר יש לעשות בחוכמה ובליווי של בדיקה, הבנת הבעיה הספציפית ובחירת עדשה מתאימה. אין ספק כי לכל אחד יש את הפתרון המושלם והמתאים ביותר עבורו אך אם יש דבר אחד שנרצה שתפיקו מהמאמר הזה הוא שאל לכם לבחור עדשה, שאינה מתאימה ללקות ראייה הספציפית שלכם, היוועצו במומחים ובחרו את העדשות הנכונות והטובות ביותר עבורכם.

חזרה לעמוד כתבות >>