משקפי מולטיפוקל

You are currently viewing משקפי מולטיפוקל
משקפי מולטיפוקל

המומחים של אופטיקה הלפרין מסבירים כל מה שרציתם לדעת על עדשות מולטיפוקל ואיך צמד איכותי אחד יכול לשנות לכם את כל זווית הראייה

מרחיקים את הטלפון כדי לקרוא מה כתוב? מגדילים את הטקסט במחשב כדי לקרוא בצורה נוחה יותר? ברכות! הגעתם לגיל שאפשר להתחיל… לדבר על משקפי מולטיפוקל.

 

מה זה מולטיפוקל?

כנראה ששמעתם את המונח ‘מולטיפוקל‘ לא פעם במהלך חייכם, ולא סתם. עדשת מולטיפוקל היא עדשה רב-מוקדית, שנותנת מענה לראייה לרחוק, לקרוב ולטווח שביניהם, ומהווה עבור צרכנים רבים רכיב חשוב בשיפור אורח החיים, ואולי תופתעו – גם בשמירה על הבריאות.

 

עדשת מולטיפוקל היא עדשה מתקדמת המציעה פתרון אופטי מושלם לכל טווחי הראייה באמצעות עדשה אחת בלבד. היא מאפשרת ראייה ברורה וחדה למרחקים שונים, ובכך מורידה את הצורך בשימוש במספר זוגות משקפיים לפי הצורך. עם העדשה הזו, ניתן להתמקד בפעילויות השונות של היום ללא צורך בהחלפת משקפיים.

 

בנוסף לתרומתה לראייה, העדשה מונעת אי-נוחות ועייפות בעיניים, וכן כאבי ראש שעשויים להתפתח במקרה של שימוש במספר זוגות משקפיים שונים. באמצעות העדשה הזו, ניתן להתרכז בפעילויות היומיומיות בנוחות ובביטחון, מבלי להיות מוגבלים על ידי תנאי הראייה.

 

מי צריך משקפי מולטיפוקל? ולמה?

עם השנים, הגוף עובר שינויים פיזיולוגיים שמשפיעים על איכות הראייה. בתהליך הנקרא פרסביופיה – PRESBYOPIA, היכולת של העין להתמקד בפרטים קרובים נחלשת. תופעה זו יכולה להביא לטשטוש ראייה במרחקים קרובים, כמו בעת קריאה, עבודה עם מחשב או קריאה בטלפון סלולרי.

 

כדי לפתור את הבעיה הנ”ל, נדרשים משקפיים המתמקדים בראייה למרחק קצר בלבד (משקפי קריאה). אך במצבים שבהם יש צורך בפתרון אופטי למספר טווחי ראייה שונים, כמו בעת עבודה מול מחשב או עבודה עם חומר קריאה, נדרשת התאמת עדשת מולטיפוקל.

 

לרוב, אנשים מתחילים להרגיש את הצורך בעדשות מולטיפוקל בטווח הגילאים של 42-45, כאשר מתחיל להתפתח טשטוש בראייה בטווחים הקרובים.

 

איך בוחרים משקפי מולטיפוקל?

כדי לוודא שתעשו גם אתם את הבחירה הנכונה, המומחים של הלפרין סידרו לכם את המדריך המלא לעדשות מולטיפוקל: הפתרון האולטימטיבי שחוסך את הצורך להשתמש בשניים, שלושה סוגי משקפי ראייה.

 

עדשות מולטיפוקל מומלצות

היתרון הברור של שימוש במשקפי מולטיפוקל הוא כמובן שלא צריך להסתובב עם כמה זוגות משקפיים, אלא להתמקד בזוג משקפיים אחד עם עדשה אחת, שמספקת את כל טווחי הראייה. 

 

מה שרבים פחות מבינים בו, הוא בהבדלים שבין עדשות המולטיפוקל השונות וברמת האיכות שתשרת אותם בצורה הטובה ביותר: יכול מאוד להיות שעדשת מולטיפוקל סטנדרטית תתאים לכם, לפחות בשלב הראשוני, אבל חשוב גם שתדעו שבינה לבין עדשות איכותיות יותר יש עולם שלם של התפתחויות טכנולוגיות והתאמה אישית.

 

6+6

דמיינו שאתם נוהגים. צריכים להזיז את הראש כדי לראות את המראות? אז זהו, שעם עדשות מולטיפוקל מהדור המתקדם, תידרשו להרבה פחות תנועות שכאלה ומספיק שתטו את העיניים קצת ימינה ושמאלה.

 

עדשות המולטיפוקל האיכותיות יפחיתו את השטחים המתים בשדה הראייה שלכם ובהתאמה, יגרמו לפחות מאמץ בשרירי הצוואר.

בבחינת עדשות מולטיפוקל המשוואה היא פשוטה: ככל שהעדשה איכותית יותר, כך האדם “רואה יותר”. כלומר, העיניים שלכם יתפסו שדה ראייה רחב יותר.

 

לראות יותר

מיקום העין מאובייקטים בטווח הראייה מתפרש על פני 3 אזורי מרחק:

  1. מרחק קריאה: 30-40 ס”מ מהאותיות, בין אם אתם מדפדפים בספר נייר או גוללים בטאבלט.
  2. מרחק ביניים: טווח ממוצע של כ-60 ס”מ, למשל במקרים כמו עבודה על המחשב, או כשאתם מביטים על אדם בפגישה.
  3. מרחק אינסוף: מרחק ראייה בפעולות יומיומיות כמו נהיגה, צפייה בטלוויזיה, הליכה וכו’.

ככל שעדשת מולטיפוקל איכותית וצלולה יותר, כך העיניים תופסות יותר שטח בשלושת סוגי המרחקים ויש פחות שטחים מתים. כמו גם, עם עדשה איכותית זמן ההסתגלות לעדשה קצר יותר.

 

למעשה, בעדשה המיוצרת ב-100% לפי מאפייני המשתמש, בהתאמה אישית מקצועית, זמן ההסתגלות כמעט לא קיים.

 

איך תדעו אם אתם זקוקים לעדשות מולטיפוקל איכותיות?

  1. האבולוציה לא תכננה את הראייה האנושית לשעות על שעות של בהייה במסך במרחק 60 סנטימטר ולכן, אם אתם עובדים מול מחשב יותר מ-4 שעות ביום, העיניים שלכם עושות משהו שהוא לא טבעי וזקוקות לעזרה איכותית.
  2. דבוקים למסכים
    אם אתם אוהבים לצפות בסדרות או לקרוא ספרים על גבי מסך, אתם זקוקים לעדשה איכותית. הטיה חוזרת של הראש ימינה ושמאלה היא לא רק לא נוחה, אלא גם לא בריאה, מכיוון שאתם מפעילים מאמץ מיותר על חוליות הצוואר.
  3. אנשים של אנשים או של הכביש
    אם אתם מבלים חלק גדול מהיום בפגישות עם לקוחות, נדרשים להיות “חדים” וערניים, לשים לב לשפת הגוף של מי שעומד מולכם ולתפוס את המבטים של כל האנשים שנמצאים אתכם יחד בחדר. ואם זה לא מספיק – מבלים הרבה זמן על הכביש מדי יום, בין פגישה לפגישה, כאשר הנהיגה עצמה משלבת הרבה מאוד תזוזות בעיניים, כתוצאה מהסתכלות במראות, ראייה לרחוק לקו האופק, וראייה לקרוב ללוח המכוונים ועוד. אם אתם מזדהים עם הסיטואציה, כדאי שתעברו לעדשות מולטיפוקל איכותיות, שיעזרו לצמצם את תנועות הראש, לוודא שאין שטחים מתים, לא מול הלקוח ולא על הכביש, ויאפשרו חווית ראייה מושלמת לצרכיכם.

איך מתחילים, ואיפה נרשמים?

אם עברתם את גיל 40 ו/או שאתם מגלים כי קיימים שינויים בראייה, מומלץ לגשת לאחד הסניפים שלנו, ולהיבדק ע”י אופטומטריסט מומחה, שיבדוק את העין ויציע פתרון.

 

מדוע לפעמים קשה להסתגל לעדשת מולטיפוקל?

בעת השימוש בעדשת המולטיפוקל, המוח שלנו אמור להסתגל לזוויות ראייה הכוללות מראות רחוקים וקרובים. דמו את התחושה לשימוש במשקפת: בהתחלה נראה היטב ואחרי שנתחיל לשחק עם הפוקוס, הראייה עלולה להתחיל להתעוות, דבר שיכול לגרום לאי-נעימות. 

 

כך קורה גם ברגעים או בימים הראשונים של השימוש בעדשות מולטיפוקל – ישנם מצבים בהם ההסתגלות המורכבת והמאתגרת עלולה ליצור תחושה של בחילה וסחרחורות אצל המשתמש. בדרך כלל אחרי שמתרגלים זה עובר, למעט מקרים בודדים בהם זה לא צולח. לכן, חשובה כל כך המומחיות וההתאמה האישית.

 

כמה עולות עדשות מולטיפוקל ולמה חשובה התאמה אישית

עדשות מולטיפוקל הן לא עסק זול, אבל יש לכך סיבה טובה: בדיוק כמו שמדרס חייב להיות מותאם בדיוק לרגל הספציפית שלכם, כך גם נדרשת התאמה בין עדשת המולטיפוקל לעין שלכם על ידי אופטומטריסט מומחה. 

 

מדובר לא רק על בדיקת ראייה מקיפה, אלא גם על תהליך בן שבועיים-שלושה הכולל התאמה של העדשות ומסגרת המשקפיים לעיניים, למבנה הפנים ולאורח החיים. 

 

כך למשל, עבור מי שעובד רוב שעות היום מול המסך, חשוב לשלב גם אלמנט של מסנן קרינה שיכול למנוע עייפות, התייבשות העין ותופעות נוספות הנגרמות כתוצאה מהקרינה הכפולה שמייצרים המחשב, הטלפון ומסכים נוספים. 

 

זכרו, יש לכם זוג עיניים אחד וחשוב להשקיע בו, במיוחד אם עברתם את גיל 50.

 

עדשת המולטיפוקל האיכותית ביותר בעולם

ממש כמו שיש צורך להתאים את עדשות המולטיפוקל אליכם, כך גם פיתחה החברה היפנית Asahi-Lite, אחת מהחברות המובילות בעולם, הנחשבת כפורצת דרך, ציפוי עדשה המותאם במיוחד לאקלים הישראלי, עם 8 שכבות ציפוי לעומת 4 שכבות בעדשות סטנדרטיות, הכוללות שכבה עדינה נגד שריטות, ואנטי רפקלס.

 

משמעותו של ציפוי איכותי זה – ראייה חדשה יותר, עם פחות עיוותים. עדשת Asahi Gold לא רק מספקת חווית ראייה איכותית יותר עם פחות עיוותים, אלא גם עדשות הנשארות צלולות לאורך כל חייהן, עם 5 שנות אחריות על הציפויים ושנה אחריות על שבר.

 

מה ההבדל בין מולטיפוקל לביפוקל?

ההבדל בין סוגי עדשות המולטיפוקל הוא שבשימוש בעדשת הביפוקל הלקוח מקבל פתרון אופטי לשני מרחקים בלבד, לקריאה ולרחוק, ממרחק של 2 מטר והלאה. ממרחק של 30-40 ס”מ עד ל-2 מטר, הראיה תהיה הרבה פחות חדה.


במשקפי מולטיפוקל לעומת זאת ניתן לראות לכל המרחקים. בנוסף, עדשות המולטיפוקל אסתטיות ומחמיאות לכל משתמש, היות ואין קו הפרדה בולט ולא מחמיא כמו בביפוקל.