עדשות מולטיפוקל

You are currently viewing עדשות מולטיפוקל

המומחים של אופטיקה הלפרין מסבירים כל מה שרציתם לדעת על עדשות מולטיפוקל ואיך צמד איכותי אחד יכול לשנות לכם את כל זווית הראייה

מרחיקים את הטלפון כדי לקרוא מה כתוב? מגדילים את הטקסט במחשב כדי לקרוא בצורה נוחה יותר? ברכות! הגעתם לגיל שאפשר להתחיל… לדבר על עדשות מולטיפוקל.

 

כנראה ששמעתם את המונח ‘מולטיפוקל’ לא פעם במהלך חייכם, ולא סתם. מדובר בעדשה רב-מוקדית, שנותנת מענה לראייה לרחוק, לקרוב ולטווח שביניהם, ומהווה עבור צרכנים רבים רכיב חשוב בשיפור אורח החיים, ואולי תופתעו – גם בשמירה על הבריאות.

 

כדי לוודא שתעשו גם אתם את הבחירה הנכונה, המומחים של הלפרין סידרו לכם את המדריך המלא לעדשות מולטיפוקל: הפתרון האולטימטיבי שחוסך את ההיסחבות עם 2 משקפי ראייה.

לצאת מהסטנדרט

היתרון הברור של שימוש בעדשות מולטיפוקל הוא כמובן שלא צריך להסתובב עם כמה זוגות משקפיים, אלא להתמקד בזוג משקפיים אחד עם עדשה אחת, שמספקת את כל טווחי הראייה. מה שרבים פחות מבינים בו, הוא בהבדלים שבין עדשות המולטיפוקל השונות וברמת האיכות שתשרת אותם בצורה הטובה ביותר: יכול מאוד להיות שעדשת מולטיפוקל סטנדרטית תתאים לכם, לפחות בשלב הראשוני, אבל חשוב גם שתדעו שבינה לבין עדשות איכותיות יותר יש עולם שלם של התפתחויות טכנולוגיות והתאמה אישית.

6+6

דמיינו שאתם נוהגים. צריכים להזיז את הראש כדי לראות את המראות? אז זהו, שעם עדשות מולטיפוקל מהדור המתקדם, תידרשו להרבה פחות תנועות שכאלה ומספיק שתטו את העיניים קצת ימינה ושמאלה. עדשות המולטיפוקל האיכותיות יפחיתו את השטחים המתים בשדה הראייה שלכם ובהתאמה, יגרמו לפחות מאמץ בשרירי הצוואר.

בבחינת עדשות מולטיפוקל המשוואה היא פשוטה: ככל שהעדשה איכותית יותר, כך האדם “רואה יותר”. כלומר, העיניים שלכם יתפסו שדה ראייה רחב יותר.

לראות יותר

מיקום העין מאובייקטים בטווח הראייה מתפרש על פני 3 אזורי מרחק:

 1. מרחק קריאה: 40-50 ס”מ מהאותיות, בין אם אתם מדפדפים בספר נייר או גוללים בטאבלט.

 2. מרחק ביניים: טווח ממוצע של כ-60 ס”מ, למשל במקרים כמו עבודה על המחשב, או כשאתם מביטים על אדם בפגישה.

 3. מרחק אינסוף: מרחק ראייה בפעולות יומיומיות כמו נהיגה, צפייה בטלוויזיה, הליכה וכו’.

ככל שעדשת מולטיפוקל איכותית וצלולה יותר, כך העיניים תופסות יותר שטח בשלושת סוגי המרחקים ויש פחות שטחים מתים. כמו גם, עם עדשה איכותית זמן ההסתגלות לעדשה קצר יותר. למעשה, בעדשה המיוצרת ב-100% לפי מאפייני המשתמש, בהתאמה אישית מקצועית, זמן ההסתגלות כמעט לא קיים.

איך תדעו אם אתם זקוקים לעדשות מולטיפוקל איכותיות?

אם אתם – 

 1. אנשי משרד
  האבולוציה לא תכננה את הראייה האנושית לשעות על שעות של בהייה במסך במרחק 60 סנטימטר ולכן, אם אתם עובדים מול מחשב יותר מ-4 שעות ביום, העיניים שלכם עושות משהו שהוא לא טבעי וזקוקות לעזרה איכותית.
 2. דבוקים למסכים
  אם אתם אוהבים לצפות בסדרות או לקרוא ספרים על גבי מסך, אתם זקוקים לעדשה איכותית. הטיה חוזרת של הראש ימינה ושמאלה היא לא רק לא נוחה, אלא גם לא בריאה, מכיוון שאתם מפעילים מאמץ מיותר על חוליות הצוואר.
 3. אנשים של אנשים או של הכביש
  אם אתם מבלים חלק גדול מהיום בפגישות עם לקוחות, נדרשים להיות “חדים” וערניים, לשים לב לשפת הגוף של מי שעומד מולכם ולתפוס את המבטים של כל האנשים שנמצאים אתכם יחד בחדר. ואם זה לא מספיק – מבלים הרבה זמן על הכביש מדי יום, בין פגישה לפגישה, כאשר הנהיגה עצמה משלבת הרבה מאוד תזוזות בעיניים, כתוצאה מהסתכלות במראות, ראייה לרחוק לקו האופק, הצצה ללוח המכוונים ועוד. אם אתם מזדהים עם הסיטואציה, כדאי שתעברו לעדשות מולטיפוקל איכותיות, שיעזרו לצמצם את תנועות הראש, לוודא שאין שטחים מתים, לא מול הלקוח ולא על הכביש, ויאפשרו חווית ראייה מושלמת לצרכיכם.

איך מתחילים, ואיפה נרשמים?

אם עברתם את גיל 40 ו/או שאתם מגלים כי קיימים שינויים בראייה, מומלץ לגשת לאחד מ-125 הסניפים שלנו, ולהיבדק ע”י אופטומטריסט מומחה, שיבדוק את העין ויציע הדמיה, באמצעות עדשת מולטיפוקל.

מדוע לפעמים קשה להסתגל לעדשת מולטיפוקל?

בעת השימוש בעדשת המולטיפוקל, המוח שלנו אמור להסתגל לזוויות ראייה הכוללות מראות רחוקים וקרובים. דמו את התחושה לשימוש במשקפת: בהתחלה נראה היטב ואחרי שנתחיל לשחק עם הפוקוס, הראייה עלולה להתחיל להתעוות, דבר שיכול לגרום לאי-נעימות. כך קורה גם ברגעים או בימים הראשונים של השימוש בעדשות מולטיפוקל – ישנם מצבים בהם ההסתגלות המורכבת והמאתגרת עלולה ליצור תחושה של בחילה וסחרחורות אצל המשתמש. בדרך כלל אחרי שמתרגלים זה עובר, למעט מקרים בודדים בהם זה לא צולח. לכן, חשובה כל כך המומחיות וההתאמה האישית.

החשיבות בהתאמה אישית

עדשות מולטיפוקל הן לא עסק זול, אבל יש לכך סיבה טובה: בדיוק כמו שמדרס חייב להיות מותאם בדיוק לרגל הספציפית שלכם, כך גם נדרשת התאמה בין עדשת המולטיפוקל לעין שלכם על ידי אופטומטריסט מומחה. מדובר לא רק על בדיקת ראייה מקיפה, אלא גם על תהליך בן שבועיים-שלושה הכולל התאמה של העדשות ומסגרת המשקפיים לעיניים, למבנה הפנים ולאורח החיים. כך למשל, עבור מי שעובד רוב שעות היום מול המסך, חשוב לשלב גם אלמנט של מסנן קרינה שיכול למנוע עייפות, התייבשות העין ותופעות נוספות הנגרמות כתוצאה מהקרינה הכפולה שמייצרים המחשב, הטלפון ומסכים נוספים. זכרו, יש לכם זוג עיניים אחד וחשוב להשקיע בו, במיוחד אם עברתם את גיל 50.

העדשה האיכותית ביותר בעולם

ממש כמו שיש צורך להתאים את עדשות המולטיפוקל אליכם, כך גם פיתחה החברה היפנית Asahi-Lite, אחת מהחברות המובילות בעולם, הנחשבת כפורצת דרך, ציפוי עדשה המותאם במיוחד לאקלים הישראלי, עם 9 שכבות ציפוי לעומת 3 שכבות בעדשות סטנדרטיות, הכוללות שכבה עדינה נגד שריטות, ואנטי רפקלס. משמעותו של ציפוי איכותי זה – ראייה חדשה יותר, עם פחות עיוותים. עדשת ה-MR8 של Asahi-Lite לא רק מספקת חווית ראייה איכותית יותר עם פחות עיוותים, אלא גם עדשות הנשארות צלולות לאורך כל חייהן, עם 3 שנות אחריות על הציפויים ושנה אחריות על שבר. המומחים שלנו בחרו בחברת Asahi-Lite  להיות ספק העדשות של הרשת.

 

התייעצו עם המומחים של הלפרין ובואו לסדר לעצמכם זוג עדשות איכותיות שיקלו על הראייה ועל איכות החיים שלכם, בהתאמה אישית.