10 מיתוסים על משקפיים וראייה

You are currently viewing 10 מיתוסים על משקפיים וראייה

ישנם מיתוסים רבים על משקפיים וראייה והבעיה היא שפעמים רבות אנשים בוחרים משקפי ראייה על פי פיסות מידע שאינן נכונות.
מעוניינים לבחור במשקפי ראייה? קראו קודם לכן אודות מיתוסים ודעו ממה להימנע.

 1. ישיבה קרוב למסך תקלקל לכם את העיניים – לא נכון! אף מחקר לא הוכיח שישיבה קרובה למסך הטלוויזיה או המחשב הצליחה לדרדר את הראייה או לקלקל את העיניים בצורה כלשהי.
  אין שום עדות שהקרינה הנובעת ממסכים אלו גורמת לנזקים. מה שכן, ישיבה קרוב למסך המחשב או הטלוויזיה או מסך הסמארטפון שלכם אכן יכול לגרום לעיניים שלכם להתעייף וכאבי ראש יכולים להתחיל לצוץ.
  איכות הראייה אינה נפגעת!
 2. משקפי שמש מחלישים את הראייה והתפקוד הכולל של העיניים – לא נכון! להיפך, במדינה חמה כמו שלנו בה קרני השמש יוקדות רוב ימות השנה, משקפי שמש הם דבר מבורך.
  שכן, חשיפת העיניים לקרני UV יכולה לגרום לנזק לרשתית של העין ולעדשות העין. לכן, מומלץ להרכיב משקפי שמש ולא ההיפך.
 3. גזר משפר את הראייה – לא נכון! בגזר אמנם יש ויטמין A שחיוני לראייה, אך הוא בהחלט לא משפר את איכות הראייה.
 4. בחורף לא צריך משקפי שמש – לא נכון! אנשים אינם לוקחים בחשבון שגם בחורף רמת הקרינה יכולה לגרום לבעיות בראייה ולכן חשוב להגן על העיניים על ידי הרכבתם של משקפי שמש.
  אי הרכבת משקפי שמש בחורף, יכולה לתרום לבעיות במרכז הראייה.
 5. חייבים אור שמספיק לקריאה – לא נכון. קריאה באור חלש אינה מזיקה לאיכות העיניים ולא תגרום לכך שאדם בעל ראייה 6/6 יצטרך להרכיב משקפיים בשלב מוקדם בחייו.
  נכון לשנת 2018 אין שום הוכחה שקריאה באור חלש תגרום לנזק שיחייב הרכבת משקפיים. היא יכולה לגרום לעייפות וזאת משום המאמץ אותו אנו מפעילים בעת קריאה באור חלש.
 6. מספר לא נכון במשקפיים גורם לנזק – לא נכון! הבעיה היחידה של משקפיים שאינם מתאימים לעיניים שלכם תהיה קושי בקריאה או ראייה משום שהמספר אינו מתאים לכם. דהיינו,
  קושי אופטי שיכול להוביל בקלות לכאבי ראש ועייפות.
 7. המספר יישאר אותו הדבר אם לא תרכיבו משקפי ראיה – לא נכון! שרירי העיניים אמנם מתאמצים והופכים לחזקים יותר, אך לקות ראייה אינה קשורה למאמץ של השרירים.
  המספר של המשקפיים שלכם נקבע בהתאם למבנה העין שלכם, דבר עליו לא ניתן להשפיע באמצעות תרגילי אימון שרירים.
 8. בעלי עיניים ירוקות וכחולות צריכים משקפיים – לא נכון! אמנם בעלי עיניים בהירות רגישים יותר לשמש בהשוואה אל בעלי עיניים כהות,
  אך אין זה אומר שכל בעל עיניים בהירות יסבול מלקות ראייה ויצטרך להרכיב משקפיים או עדשות מגע.
 9. לא להגיע לאופטומטריסט עם המשקפיים – לא נכון! אנשים רבים סבורים שכדאי להם להגיע לאופטומטריסט ללא משקפי הראייה שלהם על מנת שהוא יבצע “את כל העבודה מהבסיס ויהיה אובייקטיבי”.
  דבר זה שווה ערך להסתרת ההיסטוריה הרפואית שלכם, שכן המשקפיים שהרכבתם עד כה, יכולים להשפיע על החלטת האופטומטריסט ועל בריאות העיניים שלכם.
 10. קחו בחשבון שהראייה משתנה בהיריון – נכון מאוד! ולסיום החלטנו להביא בפניכם אמיתה. בתקופת ההיריון הגוף עובר שינויים רבים וחלק מהם יכולים להשפיע גם על הראייה.
  מה שחשוב לדעת הוא שמדובר לעיתים על שינוי זמני בלבד ולאחר הלידה תחזרו למשקפיים בעלי אותו מספר שהיו לכם לפני ההיריון.