עדשות מגע צבעוניות

You are currently viewing עדשות מגע צבעוניות

עדשות מגע צבעוניות הן עדשות מיוחדות שמטרתן המרכזית היא לגרום לשינוי בצבע הקשתיות (הטבעות הצבעוניות המקנות לעיניים את הצבע הייחודי להן) של המרכיב אותן.


אמנם בהחלט ניתן לרכוש כיום עדשות צבעוניות לתיקון ראייה הפועלות כמו כל עדשות מגע סטנדרטיות, אך רוב רובן של העדשות הצבעוניות נמכרות כיום ללא מספר.

למעשה מסקר מקיף שנערך לאחרונה עולה תמונה מעניינת לפיה כ-80% מהאנשים המרכיבים עדשות צבעוניות, מרכיבים עדשות ללא מספר, לצרכים אסתטיים בלבד.

למי מתאימות עדשות מגע צבעוניות?

מעניין לגלות שהעדשות הצבעוניות פופולריות במיוחד במדינות בהן רוב חלקי גופן של הנשים מכוסים מטעמי צניעות.
במדינות אלו, העדשות הצבעוניות הן להיט של ממש – שכן הן מאפשרות לחלק היחיד שניתן לחשוף, להפוך לצבעוני ואטרקטיבי.

באופן כללי, הצרכנים העיקריים של העדשות הצבעוניות, או ליתר דיוק הצרכניות העיקריות של העדשות הצבעוניות, הן נערות, בנות ובחורות צעירות בין הגילאים 12 ל-25 שנה. תרבות הסלבס, הדוגמניות וצילומי האינסטגרם הגבירה את התופעה והפכה אותה נפוצה יותר.

בנוסף לכך, העדשות הצבעוניות מתאימות לכל מי שמעוניין לרענן את המראה הנוכחי שלו, או להתהדר במראה מיוחד וחד פעמי לכבוד אירוע מיוחד, חגיגה מרגשת או לכבוד חג הפורים כמובן.

 

סוגים שונים של עדשות צבעוניות

עד לפני זמן לא רב כל כך, עדשות מגע צבעוניות שימשו בעיקר לתוספת או שינוי גוון או צבע בעיניים ותו לא. הצבעים הפופולריים ביותר בישראל הם ספיר, אפור, ירוק, כחול, ירוק ג’מסטון, חום, כחול בריליאנט, אמטיסט, טורקיז, דבש, אפור סטרלינג, שקד ועוד.

עם זאת, לאחרונה החל להתפשט בארצנו טרנד לוהט ומסעיר של עדשות צבעוניות המביאות לשינוי מוחלט בצורה של העין. עדשות צורניות אלו מתאימות יותר להרכבה באירועים מיוחדים כמו חג פורים, מסיבות או נשפי תחפושות, ואין ספק שיש בכוחן לגנוב את ההצגה, ללא קשר לשאר האלמנטים בתחפושת.

בין היתר מדובר על עדשות בעלות צורה של מגן דוד, עדשות סמיילי, עדשות ירוקות עם ציורים של סמל הדולר ($), עדשות המשנות את צורת האישון לצורה של אישון צר וארוך כמו של חתול, עדשות עם ציור של כדורגל ועוד.

 

הערה חשובה בנוגע לשימוש בעדשות מגע צבעוניות

אמנם העדשות הצבעוניות ברוב המקרים לא ממלאות את התפקיד אותו ממלאות העדשות הסטנדרטיות המשמשות לשיפור הראייה, אך בכל הקשור להוראות השימוש בהן, הרי שאותם כללים חלים על שני סוגי העדשות.

לרוע המזל, ממחקרים שבוצעו בשנים האחרונות, עולה תמונה עגומה לפיה חלק ניכר מהעושים שימוש בעדשות הצבעוניות, לא מקפידים על שימוש נכון בעדשות ולפיכך חושפים את עצמם למגוון רחב של מחלות עיניים בדגש על דלקות עיניים.

השימוש הלא-נכון בעדשות הוא תוצאה של חוסר מידע בעיקר, שכן במקרים רבים העדשות הצבעוניות נמכרות בחנויות שבינן לבין אופטיקה אין דבר וחצי דבר.

בנוסף לכך, השימוש הלא-נכון קשור גם לכך שפעמים רבות העושים שימוש בעדשות אלו נוהגים להחליף את העדשות שלהם עם חברים או חברות, כשבין היתר ההחלפות מתבצעות בתנאים לא סטריליים.

לאור כל זאת, חשוב מאוד לפנות לאופטומטריסט מורשה לפני השימוש בעדשות מגע צבעוניות על מנת לקבל את כל המידע הנוגע לשימוש הנכון בעדשות.

באופן כזה ניתן להימנע מבעיות עיניים, זיהומים, שריטות על קרנית העין, ועוד תופעות לוואי לא נעימות.