עדשות ניופולאר

You are currently viewing עדשות ניופולאר

מסגרת מהממת יש, התאמה מדויקת לפנים יש, רק פרט אחד חסר ואתם מוכנים לצאת לשמש! הכירו את עדשות הניופולאר, הדבר הכי טוב שקרה למשקפיים שלכם

דמיינו שאתם מחפשים את משקפי השמש הבאים שלכם. כנראה שתעברו מדף-מדף, ארון-ארון, עד שתמצאו את שאהבה נפשכם – זוג המשקפיים המתאימים והנאים ביותר בעיניכם.

מדובר כמובן בצעד לגיטימי ומתבקש, אבל בעוד ברור שחייבת להיות התאמה ויזואלית, אנחנו הרבה פעמים שוכחים שבסופו של דבר משקפיים הם קודם כל מוצר פרקטי, שתפקידו להגן על העיניים שלנו מפני חשיפה לסכנת הקרינה ולסנוור. בהתאם, מעבר למבט במראה, חשוב לבחון גם את טיב העדשה והיכולת שלה לחסום את קרני השמש.

האשליה והעדשה

דעה רווחת היא שאיכות העדשה תלויה במידת הכהות שלה. חשוב שתדעו שלא רק שמדובר במיתוס שאינו נכון, אלא שהוא אפילו יכול לפגוע בכם. עדשות כהות, שאינן איכותיות, יוצרות אפקט שנקרא “אשליית האישון” ובו האישונים מתרגמים את הכהות של העדשה כהגנה מפני השמש, ובהתאם מתרחבים. במצב זה של אישונים מורחבים, ללא הגנה מתאימה, הם חשופים לסכנה של גרימת נזק לעיניים, שיכולה לעורר השפעה כמעט כמו על לייזר שמכוון ישירות אליהן.

להבדיל, משקפי שמש יעילים הם משקפיים עם עדשה בעלת רמת איכות אופטית גבוהה ורמת סינון והגנה גבוהה מפני קרני UV.

הטובה ביותר לעין שלכם

אם תשאלו את המומחים של הלפרין, יש עדשה איכותית אחת בלבד שתספק את ההגנה הטובה ביותר לעין שלכם – עדשת ניופולאר, שמטרתה לנטרל את תופעת הסנוור ולהגן על העין מפני פגיעה ישירה של קרני האור.

היתרונות שבהרכבת משקפי ניופולאר:

חסימה אפקטיבית של קרינה מזיקה לעין – סינון פיזי של קרני האור האופקיות , סינון כימי באמצעות הגנת UV ומניעת התרחבות מיותרת של האישון, שנגרמת מעדשות כהות.

מניעה כמעט מוחלטת של סנוור, בוהק חזק והשתקפות אור על גבי העדשה – ניסיתם פעם לנסוע לכיוון מזרח על הבוקר? הנה, פתרנו לכם את זה.

צבעים חיים, חיוניים ואמתיים יותר – לא עוד לבחור פירות וירקות פגומים רק בגלל שלא ראיתם אותם מספיק טוב.

חדות ראייה גבוהה.

שמירה על ראיית עומק תקינה.

ואם כל זה לא מספיק, מאחר ומשקפי ניופולאר אינם תלויים בעדשות כהות כדי לייצר את ההגנה הנדרשת מאור השמש, המעבר מאור לחושך כמעט ואינו מורגש. למעשה, תוכלו להמשיך ולראות בצורה בהירה עם משקפי השמש גם במבנה חשוך ובשעת דמדומים.

שמירה על ראייה חדה, בהירה וברורה בכל תנאי האור, הופכת את משקפי ניופולאר לאביזר בטיחות חשוב בזמן נהיגה, ריצה, ספורט וכל פעילות Outdoors אחרת שבה ממלאת הראייה תפקיד חשוב ובטיחותי בתנאי אור ובוהק חזקים.

ההיסטוריה של הסנוור

כשהאור מטייל בחלל הוא מתפזר לכל הכיוונים, אבל כשהוא משתקף אלינו ממשטחים שטוחים, הוא נוטה להפוך לקוטבי. כלומר, להשתקף לכיוון אחיד יותר ולרוב אופקי.

לאותה השתקפות קוטבית של האור אנו נוטים להתייחס כסנוור, הנגלה אלינו כשאנחנו מסתכלים על משטחים מבריקים כמו מים, מתכת או זכוכית, או כשמשתקף אלינו חזרה אור בוהק ממשטחים כמו אדמה, מבנים, כבישים, שמיים ועוד. מעבר לסנוור, אותו אור בוהק אחראי גם לערפול שאנחנו מרגישים בימי שמש חזקה או כשהכביש רטוב, והוא זה שפוגע משמעותית בחדות הראייה שלנו בסביבות עם הרבה החזרי אור.

משקפי ניופולאר שנועדו להגנה הם לא המצאה חדשה. לאורך שנים עשו בהם שימוש אנשי ים, במטרה להפחית את מידת סנוור האור החוזר מהמים המקיפים אותם. בשנים האחרונות, התפשטה בשורת הניופולאר והעניין בהפצת הטכנולוגיה הייחודית לציבור הרב עלה.

טכנופולאר

כאמור, מטרת עדשות הניופולאר היא לנטרל את בעיית הסנוור והבוהק. הן עושות זאת באמצעות שכבת הניופולאר – שכבה כימית דקה וייחודית המובנית בתוך העדשה, שמטרתה לאפשר מעבר של קרני אור אנכיות, ובו בזמן לחסום את מרבית קרני האור האופקיות הפוגעות בעדשה. כך, מקטבות עדשות הניופולאר את האור הפוגע בעדשה, לקוטביות ההפוכה מזו שבה משתקף אלינו האור מן הסביבה. בסופו של התהליך, מגיעות קרני האור אל אישון העין, כשהן מפוזרות בצורה אחידה ומאוזנות נכון יותר.

לא בטוחים אם אתם מרכיבים משקפי ניופולאר, או משקפי שמש עם עדשה כהה? בקרו אותנו בכל אחד מסניפי אופטיקה הלפרין ובקשו מהמוכר לבדוק מהו סוג העדשה במשקפיים שלכם.

ועוד פרט קטן: דעו שמשקפי שמש ניופולאר יכולים להיות להיות גם משקפי שמש אופטיים (עם מספר) וגם משקפי שמש מולטיפוקל .