כל מה שצריך לדעת על עדשות מגע ופעילות במים

You are currently viewing כל מה שצריך לדעת על עדשות מגע ופעילות במים

אוהבים לשחות אבל מפחדים מההשפעה של הכלור או מי המלח על העין והעדשה? אחת ולתמיד – גלו מתי אתם יכולים להסיר דאגה מליבכם ומתי החשש שלכם הוא לגמרי סביר

לעדשות מגע יש יתרונות רבים וברורים בכל הנוגע לשימוש בהן בחיי היום-יום, בעיקר כשזה נוגע לרחצה או לפעילות במים. ועדיין, ובמיוחד במידה ואתם אוהבים לשחות, לצלול או סתם להשתכשך בים ובבריכה – לגיטימי שיעלו בכן התהיות האם ועד כמה נכון לכם להרכיב עדשות מגע כשאתם עוסקים בפעילויות אלה.

 

כדי להבטיח את ההגנה המרבית לעיניים שלכם ולהסיר כל דאגה מליבכם, המומחים שלנו ריכזו עבורכם את התשובות לכל מה שאתם צריכים לדעת על עדשות מגע בזמן רחצה, שחייה או צלילה.

 

 

עדשות מגע בבריכת שחייה

שחייה בבריכה חושפת את עדשות המגע לזיהומים, הנובעים מהימצאות גבוהה של חיידקים במים ובעיקר של אורגניזם הנקרא אקנטואמבה, החסין כמעט מפני כל חומרי החיטוי ובהתאם – עשוי לפגוע כמעט בכל סוגי העדשות ולגרום לזיהום נדיר מאוד. מעבר לכך, כאשר מדובר בעדשות מגע שאינן מתוחזקות כהלכה, קיים סיכוי גבוה להיצמדות של חיידקים לעדשות, לאור הפרשת חלבונים ושומנים מהעין, המהווים בית גידול עבורם. הדבר מגדיל משמעותית את הסיכוי לפתח זיהום ודלקות ולכן חשיפה, ולו הקלה ביותר, לחיידקים במים יכולה להפוך לבעיה בריאותית חמורה.

 

אז מה, מפסיקים לשחות? ובכן, ברור שלא! בטח לא בגלל עדשות המגע… מחקרים שבוצעו במהלך השנים מצאו כי עדשות מגע רכות הן פתרון לשוחים ולמזלכם, הן גם העדשות הנפוצות בשוק. עדשות אלו מונעות את הגירוי בעין העשוי להיווצר לאור הכימיקלים שבהם, ובכך גם את אי-הנוחות הנלווית לו. כל זאת, בתנאי שמקפידים לתחזק כהלכה את עדשות המגע ובוחרים בעדשות מאיכות גבוהה, כמובן. בחירה בעדשות מגע חד-פעמיות תספק פתרון סטרילי יותר, מאחר וניתן להשליך את העדשות לאחר השחייה, ללא כל צורך בחיטוי.

 

 

רחצה בים עם עדשות מגע

בדומה למי הבריכה, גם מי הים מכילים מזהמים מסוגים שונים, העשויים לגרום לדלקות עיניים ולבעיות אחרות. כדי למנוע זאת, במיוחד כשנוהגים לשחות בים בתדירות גבוהה, מומלץ להרכיב משקפי שחייה הצמודים לעין ומגנים עליה. בנוסף, עם היציאה מהמים יש להקפיד לחטא את עדשות המגע, ואם מדובר בעדשות מגע חד פעמיות – לזרוק אותן לפח ולהרכיב עדשות חדשות. נקודה חשובה שכדאי לקחת בחשבון: בניגוד לרחצה בבריכת שחייה, למשל, הסיכוי לאבד את עדשות המגע כשעוסקים בפעילות מים כלשהי בים, בין אם זו גלישה או רחצה, הוא גבוה יותר. הגלים הפתאומיים והזרמים החזקים שיכולים להפתיע, לצד אחוזי המלח הגבוהים במים, יכולים לגרום לאיבוד העדשות. הדבר נדיר אמנם, אבל מומלץ לקחת אותו בחשבון.

 

 

צלילה עם עדשות מגע

אם אתם אוהבים לצלול, או חושבים להתנסות בצלילה בפעם הראשונה, ככל הנראה תיהנו ממנה יותר כשאתם מרכיבים עדשות מגע, ולא משקפיי ראיה, מתחת למסכת הצלילה. בהנחה והחלטתם לצלול לזה (J), חשוב שתוודאו שלעדשות המגע אותן אתם מרכיבים יש מידת עבירות חמצן גבוהה. זאת, בכדי להקטין את הסיכוי לבעיות מיותרות שעלולות להיווצר בעקבות החשיפה לכמות גבוהה מאד של חנקן בזמן הצלילה, וכמו גם את הסיכוי להיווצרות בצקות בקרנית העין כשמדובר בעבירות חמצן נמוכה.

 

הטכנולוגיה מתקדמת, עדשות המגע הופכות נושמות ואיכותיות יותר ויותר ובפועל, אין שום סיבה שלא להרכיבן בזמן שחייה, רחצה, צלילה, או כל פעילות יום-יומית שמרגישה לכם נוחה יותר עם עדשות. מה שכן, וכפי שציינו, חשוב להתאים את עדשות המגע לסוג הפעילות הרצויה ולשגרה היום-יומית שלכם, בעזרת אופטומטריסט או רופא עיניים. מוזמנים לעשות זאת עם המומחים בכל אחד מסניפי אופטיקה הלפרין.

 

 

המידע האמור מוגש כשירות לציבור ולא מהווה המלצה לטיפול או תחליף לייעוץ רפואי.