משקפי שמש נתפסו בעבר כאביזר אופנה, אך כיום משקפי השמש אינם משמשים רק כאביזר אופנה אלא משמשים כאביזר בריאותי ומגנים מפני קרני השמש. הלוא מחקרים מעלים כי חשיפה לקרני השמש ולקרני ה UV מזיקה לעור גופינו ולעיניים.
תפקידם של משקפי השמש הוא לסנן ולהגן על עיננו מפני קרני השמש. מחקרים בנושא מעלים כי חשיפה ממושכת לקרני UV עלולה לגרום לגידולים על פני העין, לכוויות בקרנית והעלאת הסיכון לקטרקט ולנזקים בריאותיים נוספים.
כיום בשוק האופנה ישנם כמויות אדירות של דגמים וסוגים של משקפי שמש. הם מתחלקים לקטגוריות כמובן – ישנם משקפי שמש שיהוו אביזר אופנה בלבד ( אלה הזולים בד”כ ) משקפיים אלה אומנם עשויים להעניק מראה יוקרתי אולי אפילו מראה מתוחכם, אך שם נגמר להם היכולת . . . כדי להשיג הגנה על בריאותינו וסינון קרני השמש הלוא זו המטרה . . .
אנו צריכים יותר מסתם משקפיים יפות או מהודרות. משקפי ראיה שיהוו הגנה בפן הבריאותי אלה הם משקפיים המצוידים בעדשות אופטיות איכותיות. אל לנו לשכוח כי שילוב של איכות והתאמה של המשקפיים לסגנון האישי שלנו, לגודל ולצבע הפנים שלנו גם ישיגו את המראה שלו אנו מעוניינים להגיע. כמו כן כבר מזמן ניתן למצוא משקפי שמש שמשולבים עם עדשות ראייה דבר יעיל במיוחד.

משקפי שמש אופטיים

עבור לקויי הראייה שצריכים משקפי ראייה ומעוניינים להגן על עצמם מפני קרני השמש. כמו בכל דבר ישנם דגמים רבים ודרגות שונות של איכות, מחברות יוקרתיות ביותר שמוציאים משקפי שמש מאוד איכותיים ובעיצובים מרשימים ומהודרים ועד חברות קטנות יותר שמוציאים משקפי שמש איכותיים וברמה נמוכה יותר, אך גם אלו נחשבים כמשקפי שמש שמגנים עלינו מפני קרני השמש.

משקפי שמש לילדים

כמובן אסור לנו לשכוח את צאצאינו הלוא הם לא מגיעים עם הגנה טבעית מפני קרני השמש, אנו ממליצים לרכוש עבורם משקפי שמש מתאימות לגילאים שלהם שיגנו על ילדינו מפני נזקים בעתיד. המודעות למשקפי שמש הולכת וגוברת . . .

לא מתקמצנים על משקפי שמש!

כיום ניתן לומר (וזאת על פי סטטיסטיקות) שבכל בית בישראל ישנם לפחות זוג אחד של משקפי שמש. אומנם לא בכל בית ניתן יהיה למצוא משקפי שמש איכותיים (בלשון המעטה) בחלק מהם אפילו המשקפיים ברמה ירודה שלא רק לא מגינה מפני קרני השמש אלא אפילו מזיקים לראייה שלנו מאחר והעדשות שלהן באיכות ירודה מה שמכביד על הראייה שלנו. לאחר שקיבלתם את ההחלטה לגשת ולרכוש משקפי שמש אנו מאוד ממליצים ללכת על משקפי שמש בעלי עדשות אופטיות איכותיות וזאת על מנת שתשיגו את ההגנה שלשמה קניתם את המשקפיים.

לסיכום:

בעת רכישת משקפי שמש חשוב מאוד לזכור כי משקפי שמש צריכות להיות בעלי עדשות אופטיות איכותיות וזה רק בכדי שנשיג הגנה על מאור עיננו…
בהצלחה.