5 עובדות חשובות על עדשות פולארויד (עדשות מקטבות)

You are currently viewing 5 עובדות חשובות על עדשות פולארויד (עדשות מקטבות)

זה עיצוב, זה סגנון? לא, זו בכלל עדשה! המומחים של הלפרין מסבירים מהם עדשות פולארויד ומה הופך אותם לאידאליות לספורט ולנהיגה

מכירים את זה שאתם נוהגים להנאתכם ופתאום גל של אור מסנוור אתכם עד לרמה שאתם לא יכולים לראות, מתחילים לכוונן את סוכך השמש וכל זה בזמן שאתם מרכיבים משקפי שמש?

ובכן, כדאי שתדעו שעם עדשות פולארויד זה לא היה קורה… 

 

הנה 5 דברים שכדאי שתדעו על עדשות פולארויד:

  1. סיפורה של עדשה

משמעות המילה ‘פולארויד’ מגיעה מתרגום המילה ‘קיטוב’ (הפרדה), כאשר מדובר במשקפי שמש בעלי עדשה מקטבת שמסננת את קרני האור שמגיעות אליה, מונעת השתקפות של משטחים מבריקים, כמו כביש למשל, ובהתאם – את תופעת הסנוור המטרידה.

 

  1. עיצוב שעושה הבדל

לעיצוב של העדשות המקטבות (פולארויד) שתי תכונות בולטות שמאפשרות ראייה אופטימלית בשמש: 

  1. הן מספקות הגנה מפני קרינת UV ברמה גבוהה;
  2. הן מכהות את התמונה דרך מגוון צבעים הקיים בעדשה. 

באמצעות משטח דקיק המוצמד אל העדשה המקטבת (פולארויד), קרני האור מתפצלות כך שרק הקרניים האנכיות עוברות מבעד לעדשה, בעוד הקרניים האלכסוניות נחסמות. למעשה, המשטח מהווה מעין תריס השולט במעבר קרני האור אל העין. כאשר החסימה הזו קורית, נמנעת השתקפות של האור בעיניים ואתו נמנע הסנוור. ואם זה לא מספיק, שימוש בעדשות פולארויד מקטבות מפחית את העייפות של העיניים, מעניק להן הגנה ומשפר את איכות הראייה ואת התמונה המתקבלת בעין. 

 

  1. היזהרו מחיקויים

חשוב לעשות את ההפרדה בין משקפי שמש בעלי עדשות כהות לבין משקפים עם עדשות מקטבות (פולארויד).
לא כל משקפי שמש יכולים לעשות את אותה עבודה! חשוב לבדוק שהעדשות של משקפי השמש אותם אתם מעוניינים לקנות, מגינות הן מפני קרני השמש והן מפני קרינת UVA+UVB.

 

משקפיים עם עדשות מקטבות (פולארויד) מהווים תו תקן של איכות עבור משקפי השמש, מאחר והם לא רק מגינים מפני קרינת השמש, אלא מפחיתים גם סנוור ומאפרים נוחות שימוש גבוהה יותר.

 

  1. יוצאים מהמסגרת

כמו שאמרנו, במשקפיי פולארויד הדגש הוא לא על המשקפיים אלא על העדשה. מה שאומר, שבכל הנוגע למסגרת – אתם יכולים להתפרע! משקפי שמש עם עדשות מקטבות (פולארויד) מגיעים במגוון רחב של דגמים ועיצובים, ואפשר ליהנות מהם גם כמשקפיי ראייה עם תוספת מספר במידה ויש לכם צורך בתיקון ראיה.

 

  1. הטובים לנהיגה

עדשות פולארויד מקטבות נחשבות למעולות עבור נהיגה והופכים אותה לבטוחה ואיכותית יותר, ראשית הודות להגנה על העיניים מפני השתקפות האור על הכביש והצורך להסיט את המבט ממנו, ושנית מאחר והם לא גורמים להפחתה בעוצמת האור ובכך מאפשרים נהיגה במנהרות מבלי להוריד את המשקפיים. המשקפיים המהוללים טובים גם לחובבי ספורט ובמיוחד לפעילויות כמו סקי, בהן השמש הפוגעת בשלג יכולה לפגוע בחוויה. יחד עם זאת, גם אם אין לכם רישיון נהיגה וגם אם אתם לא מבלים כל חורף באלפים – אין כמו משקפי שמש עם עדשות מקטבות להענקת תחושת מופלאה ומגוננת כשאתם פשוט יוצאים החוצה ונחשפים לשמש. 

 

חפשו משקפי פולארויד עם העדשות המקטבות בסניפי אופטיקה הלפרין ושתהיה לכם הרכבה מהנה!

 

המידע האמור מוגש כשירות לציבור ולא מהווה המלצה לטיפול או תחליף לייעוץ רפואי