הכירו את היתרונות הרבים של המולטיפוקל

עדשה אחת לכל טווחי הראיה
עדשה רב מוקדית, המכונה “מולטיפוקל”, נותנת מענה לראייה לרחוק, לקרוב ולטווח שביניהם, וכך מייתרת את הצורך לשאת מספר זוגות משקפיים.
עדשות מולטיפוקל עזרו כבר למאות אלפי ישראלים לשפר לא רק את איכות החיים, אלא גם את הבריאות. בכתבה זו נסביר כיצד.

היתרונות של עדשת מולטיפוקל איכותית
רבים מבינים היום מה היתרונות של שימוש בעדשות מולטיפוקל. אולם מעטים מבינים מה ההבדלים בין העדשות השונות ואיזו רמת איכות תשרת אותם בצורה הטובה ביותר.
בכתבה זו נתאר את ההתפתחות הטכנולוגית שמייצרת הבדלים בין עדשות מולטיפוקל סטנדרטיות, לבין עדשות איכותיות יותר, כך שיהיה לכם קל לדעת איזו עדשה מתאימה לכם.
בהחלט ייתכן שעדשת מולטיפוקל סטנדרטית הולמת את הצרכים שלכם ולאחר זמן הסתגלות, העדשה החדשה תאפשר לכם לעבור בין כמה מוקדים במבט בלבד, מבלי להחליף זוגות משקפיים.

 

בבחירת עדשות מולטיפוקל המשוואה היא פשוטה:
ככל שהעדשה איכותית יותר האדם “רואה יותר”, כלומר העיניים תופסות יותר שדה ראייה.
מה היתרון בלראות יותר שטח דרך העדשה?
נמחיש את היתרון באמצעות חווית הנהיגה. כאשר הנהג נעזר בעדשות מולטיפוקל מהדור המתקדם, הוא נדרש לפחות תנועות ראש בשביל לראות את המראות. מספיק להטות את העיניים טיפה ימינה ושמאלה בשביל לראות – וזה אומר פחות שטחים מתים בראייה ופחות מאמץ מיותר בשרירי הצוואר.

מולטיפוקל בנוי מ-3 איזורי מרחק:

  1. מרחק קריאה: בין אם אתם מדפדפים בספר נייר או בטאבלט, העיניים שלכם ימוקמו במרחק של  40 -50 ס”מ מהאותיות.

  2. מרחק ביניים: כאשר אנו עובדים על המחשב, או נמצאים בפגישה ומביטים באדם שמולנו, זה נקרא מרחק ביניים והטווח הממוצע הוא 60 סנטימטרים.

  3.  מרחק אינסוף: מרחק אינסוף נועד לכל הדברים שאנחנו עושים ביומיום שהם לא קריאה, מחשב או פגישות עם אנשים: נהיגה, צפייה בטלויזיה, הליכה בפארק וכו’.

ככל שהעדשה איכותית וצלולה יותר, העיניים תופסות יותר שטח בשלושת סוגי המרחקים, ויש פחות שטחים מתים.
בנוסף, ככל שהעדשה איכותית יותר, זמן ההסתגלות לעדשה קצר יותר. למעשה, בעדשה המיוצרת
ב-100% לפי מאפייני המשתמש, בהתאמה אישית מקצועית, זמן ההסתגלות כמעט לא קיים.

איזה קבוצות של אנשים זקוקים לעדשות מולטיפוקל ברמת איכות גבוהה:

1. אנשים שעובדים במשרד

אם אתם עובדים מול מחשב יותר מ-4 שעות ביום, העיניים שלכם עושות משהו שהוא לא טבעי. האבולוציה לא תכננה את הראייה האנושית לשעות על שעות של בהייה במסך במרחק 60 סנטימטר מאיתנו.

2. אנשים שדבוקים למסך

אם אתם אוהבים לצפות בסדרות או לקרוא ספרים על גבי מסך, אתם זקוקים לעדשה איכותית, החוויה של להטות את הראש כל הזמן ימינה ושמאלה לא רק לא נוחה, היא גם לא בריאה, מכיוון שאתם מפעילים מאמץ מיותר על חוליות הצוואר.

3. אנשים שעובדים מול אנשים ו/או מבלים הרבה זמן על הכביש

דמיינו לרגע איש מכירות ושמו רמי. רמי מבלה חלק גדול מהיום שלו בפגישות עם לקוחות, במהלך הפגישה הוא עובר ממבט ישיר בעיני הלקוח למבט מרפרף בניירות שלו. הפרנסה שלו תלויה באפקטיביות של הפגישה. הוא נדרש להיות “חד” וערני כדי לתת לקוח את המענה. הוא צריך לשים לב לשפת הגוף של מי שעומד מולו, ולתפוס את המבטים של כל האנשים שנמצאים אתו בחדר.

בנוסף, רמי מבלה הרבה זמן על הכביש מדי יום, בין פגישה לפגישה. הנהיגה משלבת הרבה מאוד תזוזות בעיניים, כתוצאה מהסתכלות במראות, ראיה לרחוק לקו האופק, הצצה ללוח המכוונים ועוד.

לאור אורח החיים של רמי, כדי לצמצם את תנועות הראש שלו ולוודא שאין לו שטחים מתים, לא מול הלקוח ולא על הכביש, נמליץ לו על עדשת מולטיפוקל איכותית, שתאפשר לו חווית ראיה מושלמת לצרכיו.

מהי חשיבות ההתאמה האישית במולטיפוקל?

רכישת עדשות מולטיפוקל דומה להרכבת מדרסים: כשם שמקצוען מומחה חייב להתאים את המדרס לרגל הספציפית שלכם, כך גם אופטומטריסט מומחה נדרש להתאים את העדשה לעין שלכם. מדובר לא רק על בדיקת ראייה מקיפה, אלא גם התאמה של העדשות. מבנה הפנים שלך יקבע האם מסגרת אחת תשב עליך מושלם ואחרת לא.

העדשה האיכותית ביותר בעולם
אופטיקה הלפרין בחרה בחברה היפנית Asahi-Lite בתור ספקית חומר הגלם הבלעדית לעדשות מולטיפוקל. Asahi-Lite היא אחת מהחברות המובילות בעולם, ונחשבת כפורצת דרך בזכות חומר הגלם אותו פיתחה, שנקרא MR8.

MR8 מיוחד מכיוון שהוא לעולם לא מצהיב. רוב העדשות מצהיבות לאחר שנה או שנתיים, וכאשר העדשה מצהיבה המשמעות היא פחות אור שמגיע לעיניים, כלומר חווית ראיה פחות טובה. העדשות של Asahi-Lite , לעומת זאת, נשארות צלולות לאורך כל חיי העדשה.

ציפוי עדשה מותאם במיוחד לאקלים הישראלי
העדשות של Asahi-Lite מכילות 9 שכבות ציפוי לעומת 3 שכבות. הציפוי כולל שכבה עדינה נגד שריטות, ואנטי רפקלס. המשמעות של ציפוי איכותי יותר: פחות עיוותים בראייה. בנוסף, Asai-Lite מעניקה 3 שנות אחריות על הציפויים ושנה אחריות על שבר.

חזרה לעמוד כתבות >>