להבדיל משנים עברו, תהליך רכישת משקפי קריאה הפך למורכב יותר. ככל שתבקשו לעצמכם את המשקפיים האיכותיים ביותר, כך תתקלו בעוד ועוד סוגיות שלגביהם נכון להחליט, החל מבחירת המסגרת (מבין אינסוף מסגרות), המשך לבחירת העדשות, סוג הציפוי וכיוצא בזאת. ככל שתגיעו מוכנים יותר אל רשתות השיווק, ותדעו מה אתם מחפשים, כך יהיה לכם קל יותר לעבור את התהליך, אך אם הגעתם אל רשתות השיווק לא ממוקדים ולא מפוקסים, הרי שהבחירה תהיה מורכבת יותר ועתידה לארוך זמן רב יותר. כדי לעשות לכם סדר לפחות בכל הקשור לציפוי המגן מפני קרינת ה- UV, בחרנו לכתוב מאמר זה.

מדוע חשוב לרכוש משקפיים בעלי קרינת UV

אם שמעתם את המושג UV, אך לא באמת ירדתם לשורש העניין, הרשו לנו לספר לכם מעט אודות הקרינה המסוכנת ביותר שעתידה לגרום לא רק לבעיות פתירות כגון קטרקט, אלא עתידה להוביל במקביל לבעיות עיניים מגוונות, חלקן מסוכנות יותר אחרות פחות. קרינת אולטרה סגול היא קרינה אלקטרומגנטית (לה גל קצר מהגל של האור הנראה אך ארוך יותר מקרינת הרנטגן) שמגיעה מקרני השמש . קרינה זו מסוכנת עד מאוד לבני האדם והיא עלולה לגרום בין היתר לכוויות בדרגות חומרה משתנות ולנזקים בלתי הפיכים בעור ובכל חלק בגוף החשוף לה. קרינת האולטרה סגול, גורמת לנזקים מצטברים כך שחשוב מאוד להינע ככל האפשר מחשיפה לקרני השמש ובין היתר לרכוש משקפיים בעלי ציפוי המאפשר את סינון ה UV כמו גם שימוש בקרם הגנה לעור וכיוצר בזאת. כל עוד המשקפיים נועדו לשמש את האדם בין היתר מחוץ לביתו, חשוב מאוד לרכוש עדשות בעלי ציפויים אחרת הנזק המצטבר עתיד לגרום לאי נוחות בלשון המעטה.

במידה והשימוש במשקפיים נועד לקריאה ביתית בלבד ואין בהם שימוש חיצוני החושף את המשתמש לקרני השמש, אין ספק כי לא קיימת החובה לרכוש ציפוי המאפשר סינון של קרני השמש ברמת ה – UV, אך משום שציפוי זה מגיע פעמים רבות כחלק בלתי נפרד מציפויים נוספים והחרכים גם לשימוש פנימי, הרי שציפוי ה UV יהיה אינטגרלי. נכון לעידן הנוכחי, מייצרים עדשות בעלות סינון קרינת ה- UV, כחלק בלתי נפרד מחומר הגלם. יחד עם זאת חשוב לציין כי אין באמת הפרדה בין הבית לבין החוץ והמשקפיים הולכים איתך לכל מקום ואגב, גם בבית יש לפעמים מרפסת או גינה בה מבלים לא מעט.

אין ספק כי כל חנות אליה תכנסו, ימליצו לכם על ציפוי המאפשר את סינון הקרינה ואם לומר את האמת, הציפוי הפך להיות חלק בלתי נפרד מהמשקפיים של העת הנוכחית כך שברוב המקרים אתם תרכשו משקפיים בעלי מסנן קרינה מבלי שתדעו זאת.

לסיכום – משקפי קרינה בעלי מסנן UV, היא דרישה כמעט בסיסית כל עוד אתם מבקשים לעצמכם משקפיים איכותיים, שימנעו את הסכנות הכרוכות בחשיפה שלכם אל קרני השמש ובטח בימי הקיץ החמים.

חזרה לעמוד כתבות >>