כיצד להתאפר בצורה נכונה עם עדשות

You are currently viewing כיצד להתאפר בצורה נכונה עם עדשות

לכולנו חשוב להיראות מטופחות ויפות. האיפור הוא חלק משגרת יומן של רבות מאתנו, והוא מצריך מיומנות רבה פעמים רבות וכמובן גם שימוש בתכשירים באיכות גבוהה. מי שעונדת עדשות נאלצת להתמודד עם לא מעט אתגרים במהלך האיפור השונים מאלו של זו שאיננה עונדת עדשות או מרכיבה משקפיים. ובכל זאת, ולמרות האתגר שבכך, אפשר לבצע זאת נכון וכמובן גם לשמור על העיניים והעדשות עצמן.  כיצד תתאפרי בצורה נכונה עם עדשות?

 

8 טיפים מובילים לאיפור נכון ושמירה על העיניים

 

  1. אם את מרכיבה עדשות מגע, חשוב שתרכיבי אותן לפני האיפור עצמו. כל זאת, כדי למנוע משאריות גרגירי האיפור לבוא במגע עם העדשות עצמן. אם את מרכיבה עדשות במספר גבוה, סביר גם שלא תוכלי להסתדר בלעדיהן בזמן האיפור. כך או כך, הרכבת העדשות נדרשת עוד לפני שמתחילים עם האיפור עצמו.
  2. כדי לשמור על העיניים וגם על עדשות המגע, אם את מעוניינת למרוח אייליינר, מרחי אותו מעל הריסים ולא ישירות על קו העפעפיים עצמו. אותו הדבר נכון גם לגבי המסקרה. מומלץ למשוך אותה ממרכז הריסים אל קצוות הריסים ולא מקו הריסים.
  3. ישנן נשים רבות המרכיבות עדשות מגע ונעזרות גם בטיפות עיניים למניעת יובש בעין. אם גם את משתמשת בטיפות כאלו, מומלץ לך לבחור תכשירים עמידים במים, כמו מסקרה עמידה במים וגם אייליינר, שכן סביר שהעיניים שלך תהיינה לחות מאוד.
  4. אם את מורחת על עינייך צללית בצבע כלשהי, השתמשי במברשת איפור באיכות גבוהה, ואל תתפשרי על כך. מברשת איפור לעיניים שאיננה איכותית, עשויה להשיר שערות ישירות על העין, שיכולות להיכנס לעין עצמה ולגרום לזיהום, גרד או תחושה לא נעימה.
  5. חשוב לשמור על העיניים כשמרכיבים עדשות מגע, וכן גם בזמן האיפור. ולכן, הקפידי לשמור על ידיים נקיות ויבשות לפני שאת מרכיבה את עדשות המגע כדי להתחיל במשימת האיפור וכן גם בסופה. פעמים רבות נותרים גושי וחלקיקי איפור על הידיים, ובעיקר על כריות האצבעות. חלקיקי איפור אלה עשויים לזהם את עדשת המגע ולגרום לזיהום בעין.
  6. בין אם העיניים שלך רגישות מאוד ובין אם לאו, אם את נוהגת להרכיב עדשות, הקפידי להשתמש במוצרי איפור היפואלרגניים (תכשירים טבעיים שאינם יוצרים גירוי או גורמים אלרגיות), העוזרים למנוע דלקות, זיהומים ואלרגיות בעין.
  7. גם אם חברותייך נוהגות לחלוק זו עם זו את האיפור שברשותן, הימנעי מלעשות זאת. מברשות האיפור, ספוגיות האיפור והאביזרים השונים שבהם משתמשים, כולם יכולים להעביר דלקות – ומוטב להימנע מכך.
  8. במידה והעיניים שלך מגורות, אדומות מאוד או נפוחות מכל סיבה שהיא, אל תתאפרי וגם הימנעי מהרכבת עדשות המגע. גשי בהקדם לרופא העיניים שלך או לאופטומטריסט כדי לבדוק את מקור הבעיה ולקבל טיפול מתאים.

לסיכום

הקפידי לשמור על כללים אלה במהלך האיפור כדי שתוכלי ליהנות הן מאיפור נכון ומתאים והן מעיניים בריאות.